"Enter"a basıp içeriğe geçin

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Merhaba arkadaşlar 8 Mart Dünya kadınlar günü bütün kadınlarımızın kutlu olsun. Kadınlar bizlerin baş tacıdır. Kadınlarımız ile ilgili aşağıdaki sözleri sizlerle paylaşmak istedim. Annelerimizin,ablalarımızın,değerli arkadaşlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun… İyi ki Varsınız…

Ey insanlar! kadınların haklarını bilmelisiniz ve gözetmenizi isterim,bu nedenle Yüce Allah’tan korkmanızı dilerim. Siz kadınları Allah’hın emaneti aldınız ve onların namusunu kendinize Allah’hın emri ile helal bildiniz. Sizin kadınlar üzerinde onların da sizin üzerinde hakkı vardır. Sizin kadınlar üzerinde ki hakkınız yatağınıza sizden başka kimseyi almamaları, hoşlanmadığınız insanları sizden izinsiz eve almaları eve alırsalar yatağınızı ayırın bu da kafi gelmezse çok az dövmenize korkutmanıza izin vermiştir.
Hz.Muhammed(S.A.S)

Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.”

Mustafa Kemal Atatürk

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Content is protected !!